28-05-2017 16:48:52 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Rødskebøllestævnet 2017

 

 

Holdkonkurrence: Gevær 200m

1Horne Skytteforening
105804Casper Risum AndersenKlasse: JUN144/04
48293Bent Ove HansenKlasse: SE2143/04
126047Mark NielsenKlasse: BK142/02
48314Anders HansenKlasse: VS3136/03
Total565/13

 

 

Holdkonkurrence: Gevær 50m

1Horne Skytteforening
105804Casper Risum AndersenKlasse: J1200/13
112910Sara Kirstine JensenKlasse: BK1195/07
126047Mark NielsenKlasse: BK3195/05
47395Jesper EchardtKlasse: VS2188/03
Total778/28

 

 

Holdkonkurrence: Pistol 25m

1Lunde SG&I
102370Finn Christian LangkjærKlasse: V2H550/86
45123Klaus ElianKlasse: V1H1550/93
46446Morten GottwaldKlasse: V1H1549/88
46357Jesper ChristensenKlasse: V1H2496/84
Total2145/351

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds200/08    200/12    400/20
2112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.196/06    196/06    392/12
3122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds196/04    195/06    391/10
4112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening195/07    195/06    390/13
5117026Emil Nielsen16-039 Horne Skytteforening193/04    196/08    389/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1106574Philip Glasdam Arnvig Andersen16-095 Svendborg Skyttekreds193/04    180/03    373/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1128239Selma J.K. P. Jørgensen16-095 Svendborg Skyttekreds200/11    200/08    400/19
2126655Johan Persson16-180 Bullerup Skyttekreds196/09    198/07    394/16
3126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening195/05    194/07    389/12
4128822Amalie Bach Poulsen16-095 Svendborg Skyttekreds177/02    187/00    364/02
5125107Sebastian Glasdam Boerith16-095 Svendborg Skyttekreds177/02    182/02    359/04
6127257Jakob Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds174/03    182/04    356/07
7124400Alexander G. A. Andersen16-095 Svendborg Skyttekreds180/04    164/02    344/06
8128234Simon Ejde Mørch16-095 Svendborg Skyttekreds176/01    167/00    343/01
9128232Jacob Emborg Graadyb16-095 Svendborg Skyttekreds164/00    173/01    337/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening200/13    196/09    396/22

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds200/13    195/11    395/24
2120094Nicolej Oliver Madsen16-095 Svendborg Skyttekreds196/09    194/06    390/15
3112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds196/05    194/02    390/07
486191Sofus Helding Andersen16-039 Horne Skytteforening192/04    193/04    385/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/03    198/10    391/13
248314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening187/05    195/10    382/15

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
147395Jesper Echardt16-039 Horne Skytteforening188/03    189/05    377/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1
151383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds197/10    197/11    394/21
249222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/07    196/09    389/16
349316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/04    195/09    388/13
448293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening188/03    191/05    379/08
549799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/07    184/03    378/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2
146500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening190/05    192/03    382/08
2107015Jens Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF190/05    191/03    381/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.191/09    197/10    388/19

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds198/05    194/04    392/09
2119168Duncan Hooper16-350 Særslev Skytteforening192/04    187/04    379/08
3115781Tom Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds180/00    187/03    367/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1101907Trine Røigaard16-180 Bullerup Skyttekreds200/08
2112360Kristian L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.196/06
3122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds196/04
4112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening195/07
5117026Emil Nielsen16-039 Horne Skytteforening193/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1106574Philip Glasdam Arnvig Andersen16-095 Svendborg Skyttekreds193/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1128239Selma J.K. P. Jørgensen16-095 Svendborg Skyttekreds200/11
2126655Johan Persson16-180 Bullerup Skyttekreds196/09
3126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening195/05
4124400Alexander G. A. Andersen16-095 Svendborg Skyttekreds180/04
5125107Sebastian Glasdam Boerith16-095 Svendborg Skyttekreds177/02
5128822Amalie Bach Poulsen16-095 Svendborg Skyttekreds177/02
7128234Simon Ejde Mørch16-095 Svendborg Skyttekreds176/01
8127257Jakob Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds174/03
9128232Jacob Emborg Graadyb16-095 Svendborg Skyttekreds164/00
10M0001Laust Hjarvard-Larsen16-095 Svendborg Skyttekreds161/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening200/13

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds200/13
2120094Nicolej Oliver Madsen16-095 Svendborg Skyttekreds196/09
3112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds196/05
486191Sofus Helding Andersen16-039 Horne Skytteforening192/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/03
248314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening187/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2
147395Jesper Echardt16-039 Horne Skytteforening188/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
151383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds197/10
249799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/07
349222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/07
449316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/04
548293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening188/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
1107015Jens Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF190/05
146500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening190/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
1112359René L. Andersen16-049 Kværndrup Idrætsforening, Skytteafd.191/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
1117057Ann Sofie Kniep16-095 Svendborg Skyttekreds198/05
2119168Duncan Hooper16-350 Særslev Skytteforening192/04
3115781Tom Rasmussen16-095 Svendborg Skyttekreds180/00

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK
1126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening142/02    142/03    284/05
2122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening141/04    131/02    272/06

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN
1105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening144/04    143/01    287/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/03    143/05    287/08

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening136/03    136/03    272/06

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening148/08    144/05    292/13
249820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening146/05    142/03    288/08
347126Flemming Larsen16-095 Svendborg Skyttekreds145/05    141/03    286/08
446500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening137/01    145/06    282/07

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Senior 2
148293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening143/04    138/02    281/06
249222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/05    135/01    279/06

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1107204Sebastian Faber Højsgaard16-140 Vissenbjerg Skytteforening133/02    139/03    272/05

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK
1126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening142/02
2122941Helene Eckardt16-039 Horne Skytteforening141/04

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN
1105804Casper Risum Andersen16-039 Horne Skytteforening144/04

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Stilling 3
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening136/03

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening148/08
249820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening146/05
347126Flemming Larsen16-095 Svendborg Skyttekreds145/05
446500Henning Frederiksen16-072 Ollerup Skytteforening137/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Senior 2
149222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening144/05
248293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening143/04

 

 

Gevær, 200m. - Klasse Voksen Åben 1
1107204Sebastian Faber Højsgaard16-140 Vissenbjerg Skytteforening133/02

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
145404Rene Vogn16-032 Hesselager Forenede Sportskl.582/95
245123Klaus Elian16-055 Lunde SG&I550/93
346446Morten Gottwald16-055 Lunde SG&I549/88

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
1121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds535/88
2125111Ole Fischer16-095 Svendborg Skyttekreds509/84
346357Jesper Christensen16-055 Lunde SG&I496/84

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
147012Lars Krumholt16-095 Svendborg Skyttekreds473/80

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Senior 2 Hånd
135758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds501/80

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse Voksen 2 Hånd
1102370Finn Christian Langkjær16-055 Lunde SG&I550/86
247192Anne-Marie Ostersen16-095 Svendborg Skyttekreds481/77

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
145404Rene Vogn16-032 Hesselager Forenede Sportskl.392/98
246446Morten Gottwald16-055 Lunde SG&I374/96

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
1121881Peter Søgaard16-180 Bullerup Skyttekreds369/93
246357Jesper Christensen16-055 Lunde SG&I363/91
3125111Ole Fischer16-095 Svendborg Skyttekreds359/90

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
147012Lars Krumholt16-095 Svendborg Skyttekreds336/83
2122680Ulla Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds329/86
345365Lars Rehr16-095 Svendborg Skyttekreds298/71

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Senior 2 Hånd
135758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds364/89

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse Voksen 2 Hånd
1102370Finn Christian Langkjær16-055 Lunde SG&I384/96
247192Anne-Marie Ostersen16-095 Svendborg Skyttekreds330/83

 

 

Grovvåben, 25m. - GP32 - Klasse GP32
135758Bent Thorvald Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds363/85